Střípky z cest

Cestovatelské stránky nejen o batůžkářských výletech po světových končinách. Vedle klasického deníku
a fotografií zde naleznete i praktické informace

December 12, 2017

Jelikož jsem byl okraden v Mexico City, tak články nemohly být nahrávány z průběhu cest jako tomu bylo doposud. Tudíž je budu postupně všechny uploadovat v nejbližší možné době. Občas cesty přináší i negativní zážitky :-)

July 10, 2017

V období července se budou objevovat články z cesty po Mexiku. Jelikož i lety bývají dobrodružnější, tak se podíváme krátce i do Toronta. A aby toho nebylo málo, tak v srpnu se rozepíšu o cestě po Ukrajině, Rumunsku a Moldávii. Vše zakončím v září v metropoli Říše středu, čínské Šanghaji.
Bude se tedy na co těšit :-)

March 2, 2017

Pokud chcete Rio nejlépe poznat je potřeba splynout s davem neboli chovat se jako cariocas. Cariocas je označení přímo pro místní obyvatele Ria, nikoliv pro přistěhovalce. Nejlépe poznáte carioca na pláži, protože přijde pouze v žabkách místo sandálů, kraťasech s velkou taškou přes rameno místo batohu a šátkem (canga) přes sebe místo ručníku. Turisté si dávají na plážích i přes den míchané drinky, carioca popíjejí spíše čaj Matche (vychází z Yerba Maté). Důležité je se dobře namazat krémem, prot...

March 1, 2017

Původně jsem měl v plánu navštívit jeden malý karneval v paraguayském Encarnaciónu a spojit výlet s prohlídkou nejméně navštěvované památky UNESCO na světě, jezuitských misií v Paraguayi. Dnes už zbyly pouze ruiny z původních staveb z období kolonizace a hlavně pokatoličťování místních obyvatel. Jenže na takovýto výlet je potřeba automobil, který se nám nepodařilo sehnat. Na ježdění po Brazílii, to by bylo aut dostatek, ale do Argentiny natožpak do Paraguaye to nikdo nechce půjčit, protože to ne...

February 24, 2017

Na konci února přichází období masopustního veselí plné masek a dobrého jídla před 40 denním půstem. A proto jsme se rozhodli podívat se na nefalšované karnevalové šílenství. Ano, správně. Řeč je o asi nejslavnějším karnevalu na světě, karnevalu v brazilském Rio de Janeiru!

Ale nebudeme předbíhat, protože když už letíme do Brazílie, chceme toho navštívit trochu více. Na konci jihoamerického léta a obzvláště v době karnevalu letenky vystřelují do astronomických částek. Nám se daří sehnat jedna, al...

February 7, 2017

V období 20.2. až 6.3. se budou objevovat články v cesty po Brazílii, respektive zejména karnevalu v Rio de Janeiru a také návštěvy vodopádů Iguazu. S čím bude souviset i putování po regionu Misiones v Argentině a jihovýchodní Paraguaye. Jelikož i lety bývají dobrodružnější, tak se podíváme krátce i do Amsterdamu, New Yorku a Paříže. Bude se tedy na co těšit :-)

December 11, 2016

Poslední roky jsem si zavedl tradici, že musím pokaždé o Adventu navštívit Vídeň. Osobně považuji vídeňské vánoční trhy po těch pražských za nejlepší. Ovšem nesmíte sem přijet na stříbrnou nebo zlatou sobotu. To vás mezi stánky nosí dav a vánoční atmosféra se mění ve vánoční hysterii. Nejlepší dobou tak bývají víkendy na konci listopadu, kdy ještě třeba ani nezačal advent, ale Vídeň už je vánočně vyzdobená.

Pro letošní rok jsem si naplánoval navštívit některá nová místa. To začíná být čím dál slo...

November 25, 2016

Občas se stanou neplánované momenty a dnešek jich byl plný. Doslova na několik hodin zavítal do Prahy nejslavnější horolezec světa, který jako první získal Korunu Himálaje, tj. vystoupil na všech 14 osmitisícovek. Děkuji za možnost setkat se s ním osobně. 

Please reload

O mně

Tento web slouží jako malý cestovatelský blog nejen o velkých cestách pro zápisky a fotografie z všemožných putování napříč všemi kontinenty. Jsem student ČVUT a VŠE v Praze...

 

Číst více

 

kudyznudy-RGB.jpg
Search by Tags

© 2023 by Going Places. Proudly created with Wix.com

Please reload

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now