Střípky z cest

"Svět je jako kniha a ti, kteří necestují, četli jenom jednu její stránku!"

Svatý Augustýn

Cestovatelské stránky Střípky z cest jsou nejen o studentských výletech po exotických destinacích s batohem na zádech. Naleznete zde jak texty psané autenticky přímo na cestách, ale také fotografie, informace o cestovatelských promítáních a dalších zajímavých činnostech.

Cestovatelská promítání

 

 

Na základě usnesení Vlády ČR v souladu s čl. 5 a 6 ústavního zákona č. 110/1998 Sb., o bezpečnosti České republiky, byl vyhlášen nouzový stav pro území České republiky z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu nového typu koronaviru (označovaným jako Covid-19 či SARS CoV-2), a to od 14.00 hodin dne 12. března 2020 na dobu 30 dnů. Proto i všechny přednášky jsou nyní pozastaveny do odvolání. Věřím, že se všichni již brzy budeme moci vrátit do normálního života ;-)

2.4.2020 od 20:00  PŘESUNUTO

KAVÁRNA DOBRODRUHA v PRAZE

Borneo - od Lovců lebek až po právo Šaría (anotace zde)

Přednáška s názvem "Borneo - Od Lovců lebek až po právo Šaría" proběhne ve čtvrtek 2.4.2020 od 20:00 v Kavárně dobrodruha, Seifertova 4, Praha 3.

Více informací také na https://kavarnadobrodruha.cz/udalosti/

Facebook: https://www.facebook.com/events/521300228573204/

21.4.2020 od 18:00

KNIHOVNA MĚSTA MLADÁ BOLESLAV

Kambodža - země starobylých chrámů a prolité krve (anotace zde)

Přednáška s názvem "Kambodža - země starobylých chrámů a prolité krve" proběhne v úterý 21.4.2020 od 18:00 v knihovně města Mladá Boleslav (V. Klementa 1229, Mladá Boleslav).

Více informací také na https://www.kmmb.cz/prehled-akci/

Facebook: https://www.facebook.com/events/222294905623461/

December 12, 2017

Jelikož jsem byl okraden v Mexico City, tak články nemohly být nahrávány z průběhu cest jako tomu bylo doposud. Tudíž je budu postupně všechny uploadovat v nejbližší možné době. Občas cesty přináší i negativní zážitky :-)

July 10, 2017

V období července se budou objevovat články z cesty po Mexiku. Jelikož i lety bývají dobrodružnější, tak se podíváme krátce i do Toronta. A aby toho nebylo málo, tak v srpnu se rozepíšu o cestě po Ukrajině, Rumunsku a Moldávii. Vše zakončím v září v metropoli Říše středu, čínské Šanghaji.
Bude se tedy na co těšit :-)

March 2, 2017

Pokud chcete Rio nejlépe poznat je potřeba splynout s davem neboli chovat se jako cariocas. Cariocas je označení přímo pro místní obyvatele Ria, nikoliv pro přistěhovalce. Nejlépe poznáte carioca na pláži, protože přijde pouze v žabkách místo sandálů, kraťasech s velkou taškou přes rameno místo batohu a šátkem (canga) přes sebe místo ručníku. Turisté si dávají na plážích i přes den míchané drinky, carioca popíjejí spíše čaj Matche (vychází z Yerba Maté). Důležité je se dobře namazat krémem, protože jako Evropané ihned zrudneme. To se místní...

March 1, 2017

Původně jsem měl v plánu navštívit jeden malý karneval v paraguayském Encarnaciónu a spojit výlet s prohlídkou nejméně navštěvované památky UNESCO na světě, jezuitských misií v Paraguayi. Dnes už zbyly pouze ruiny z původních staveb z období kolonizace a hlavně pokatoličťování místních obyvatel. Jenže na takovýto výlet je potřeba automobil, který se nám nepodařilo sehnat. Na ježdění po Brazílii, to by bylo aut dostatek, ale do Argentiny natožpak do Paraguaye to nikdo nechce půjčit, protože to nelze pojistit. A nepojištěným autem v jižní Ame...

February 24, 2017

Na konci února přichází období masopustního veselí plné masek a dobrého jídla před 40 denním půstem. A proto jsme se rozhodli podívat se na nefalšované karnevalové šílenství. Ano, správně. Řeč je o asi nejslavnějším karnevalu na světě, karnevalu v brazilském Rio de Janeiru!

Ale nebudeme předbíhat, protože když už letíme do Brazílie, chceme toho navštívit trochu více. Na konci jihoamerického léta a obzvláště v době karnevalu letenky vystřelují do astronomických částek. Nám se daří sehnat jedna, ale za cenu několikadenního putování. Bohužel ně...

February 7, 2017

V období 20.2. až 6.3. se budou objevovat články v cesty po Brazílii, respektive zejména karnevalu v Rio de Janeiru a také návštěvy vodopádů Iguazu. S čím bude souviset i putování po regionu Misiones v Argentině a jihovýchodní Paraguaye. Jelikož i lety bývají dobrodružnější, tak se podíváme krátce i do Amsterdamu, New Yorku a Paříže. Bude se tedy na co těšit :-)

December 11, 2016

Poslední roky jsem si zavedl tradici, že musím pokaždé o Adventu navštívit Vídeň. Osobně považuji vídeňské vánoční trhy po těch pražských za nejlepší. Ovšem nesmíte sem přijet na stříbrnou nebo zlatou sobotu. To vás mezi stánky nosí dav a vánoční atmosféra se mění ve vánoční hysterii. Nejlepší dobou tak bývají víkendy na konci listopadu, kdy ještě třeba ani nezačal advent, ale Vídeň už je vánočně vyzdobená.

Pro letošní rok jsem si naplánoval navštívit některá nová místa. To začíná být čím dál složitější, protože do Vídně jezdím často. Výstup...

November 25, 2016

Občas se stanou neplánované momenty a dnešek jich byl plný. Doslova na několik hodin zavítal do Prahy nejslavnější horolezec světa, který jako první získal Korunu Himálaje, tj. vystoupil na všech 14 osmitisícovek. Děkuji za možnost setkat se s ním osobně. 

November 21, 2016

Letošní podzim jsem trávil pomalu více v Německu než v České republice, i když tyto cesty byly pracovní a nikoliv turistické. Účast na velkých mezinárodních veletrzích sice zabere prakticky celý den, ale to bych nebyl já, abych si alespoň chvíli nenašel pro poznávání nových a zajímavých míst. Ovšem dohromady vše skloubit se dvěma vysokými školami stálo za to :-)

Prvním navštíveným místem bylo saské univerzitní město Lipsko nebo jak píší místní Leipzig. Jak samotný název připomíná, vznikl ze slova „lípa“, tj. původní osada byla založena...

September 25, 2016

Oblast Peloponésu je opravdu vylidněná. Největším městem zůstává pouze Patras s půl milionem obyvatel, protože se stal významným přístavem. Většinu cest člověk projíždí naprostými pustinami a vylidněnými vesnicemi. Není divu, že mladí opouštějí rodná místa a stěhují se do měst za prací. Aktuálně se průměrný plat drží kolem 600€, důchod 400€ a stále klesají. Bohužel dluhů Řekové nasekali požehnaně, takže se nemohou situaci divit.

Dopoledne se jen krátce zastavujeme ve Spartě u sochy Leonidase I., který padl v bitvě u Thermopyl. V antické Spar...

Please reload

3403
3391
3957
1716
143 Capri - Anacapri
042 Capri
2103
0513a
169
146
O mně

Tento web slouží jako malý cestovatelský blog nejen o velkých cestách pro zápisky a fotografie z všemožných putování napříč všemi kontinenty. Jsem student ČVUT a VŠE v Praze...

 

Číst více

 

kudyznudy-RGB.jpg
Search by Tags

© 2023 by Going Places. Proudly created with Wix.com

Please reload

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now